OMV Internet sitesi
Yakın

Teknik Çözümler

img_Technical_solutions_01

OMV Enerji, lokasyona özel çözümler sunmak için tüm süreç ve çevre şartlarını incelemekte ve müşterilerinin enerji ihtiyaçlarını, ileri mühendislik çözümleri ile karşılamak için teknik ekibi ile tüm Türkiye’ye ulaşmakta ve kesintisiz enerji temin etmektedir.

Güvenlik

LNG depolamak ve müşterilerimize kesintisiz enerji sunmak için müşterilerimizin sahalarında kurduğumuz LNG depolama tesislerinin pozisyonlarına müşterilerimizin güvenliğini, tesis ergonomisini, proses dinamiklerini, araç ve insan dinamiğini yüksek tecrübeli ekibimizle göz önünde bulundurup, yerli ve uluslararası standartlara uygun olarak konumlandırmaktadır.

Müşteri sahasına kurulumu yapılan tüm LNG tesislerinde en yüksek teknoloji, standart ve normlara uygun üretilmiş ekipmanlar kullanılmakta ve üretim aşamasında kendi mühendislerimiz takip etmektedir. 

Yüksek Kalite, İleri Mühendislik

LNG tesis dahilinde yapılan tüm onarım, montaj ve kaynaklı imalatların, sertifikalı ve yüksek tecrübeli personelimiz tarafından düzenli kontroller ile kalitesinden ve güvenliğinden emin olunmaktadır.

LNG tanklarının kuruldukları ilk gün ki gibi emniyet kalite ve güvenlik standartlarını sağlaması için düzenli periyodik kontroller yapıp, gerekli tüm statik hesaplamaları yapıyor, zemin etütleri, deprem ve rüzgar gibi diğer dış yükleri, ankrajlama için yaptığımız hesaplarımıza katarak saha dizaynlarımızı yapıyoruz.

Müşteri tarafından yapılacak işlerin gerçekleşmesine müteakip en kısa zamanda sistem kurulumu gerçekleştirilerek müşterinin LNG tasarrufundan faydasını arttırıyoruz. 

Detayların Önemi

LNG tesislerinde gerekli tüm uyarı ve ikaz noktaları dört noktadan görünür şekilde yerleştirilir. Operasyon sırasında emniyetin sağlanabilmesi için güvenlik ekipmanları ile donatılmış yedeklemeli sistemlerle çalışılmaktadır.

LNG tesislerimizde sıcaklık sensörleri ile prosesinize giden gazın sıcaklığını düzenli olarak ölçüyoruz. Tesisimize kurduğumuz akıllı panomuz ve pinomatik kontrol sistemleriyle gaz kullanılan alanda elektrik kaçaklarının yaratacağı riski ortadan kaldırıyoruz. Bu tesislerimizi gaz kaçağı algılama sensörleri, sismik aktivite algılama hareket sensörleri, akıllı manometreler ve elektronik seviye ölçüm cihazları ile dışarıdan gelen etkilere karşı koruma altına alıyoruz.

7/24 Teknik Çözümler

LNG tedarik operasyonu 7 gün 24 saat devamlılık arz eden bir operasyondur. Bu operasyon sırasında oluşabilecek herhangi bir aksaklığı proaktif olarak müdahale edebilmek için teknik ekibimiz 7 gün 24 saat ulaşılabilir olmaktadır. 

Yakıt Ekonomisi

Teknik personelimiz LNG tesislerimize devamlı olarak ziyaretlerde bulunur ve LNG tesislerinizde bulunan tanklarımızın ve buharlaştırıcılarımızın performanslarını ölçer. Bu sayede herhangi bir düzensizlik tespitinde gerekli bakım ve onarım değişikliklerini yapar. Bu da müşterilere yakıt ekonomisi sağlar.

Siz de LNG ile ilgili detaylı teknik bilgi almak istiyorsanız, bize omvlng@omv.com adresinden mail yolu ile ulaşabilir veya arzu ederseniz aşağıdaki Özel Müşterilerden sorumlu Teknik Müdürlerimizle direkt olarak irtibata geçebilirsiniz.

Tayfun_GONUL

Tayfun Gönül
Mühendislik ve Teknoloji Servisleri
Müdürü

tayfun.gonul@omv.com
0 212 329 10 62
0 530 159 65 25

Alper_Guven

Alper Güven
Teknik Operasyon Mühendisi


alper.guven@omv.com
0 212 329 10 33
0 530 232 82 54

Uraz_SARITEKIN

Uraz Sarıtekin
Teknik Operasyon Mühendisi


uraz.saritekin@omv.com
0 212 329 10 54
0 530 232 82 66