OMV Internet sitesi
Yakın

Asfalt Müteahhitleri ve Şantiyeler

img_Asphalt_contractors

OMV Enerji, 2005 yılında girdiği LNG pazarında Türkiye’nin önde gelen yol yapım projelerine asfalt tedarik eden asfalt müteahhit firmaları tarafından en çok tercih edilen LNG tedarik firmasıdır. Türkiye'de ilk defa asfalt üretiminde LNG kullanımı OMV Enerji tarafından 2007 yılında gerçekleştirmiş, bu tarihten günümüze Türkiye’nin dört bir yanında büyük çaplı yol yapım, bayındırlık ve inşaat projelerinde enerji ihtiyaçlarını karşılamak üzere çözüm ortağı olarak yer almıştır.

Asfalt üretimi için LNG sistemi kurulumu diğer LNG sistem kurulumundan tamamen farklıdır. Dönemsel periyotlarda yüksek gaz kullanımı olan bu sistemlerde doğru stoklama kapasitesi seçiminin yanı sıra, yüksek anlık doğal gaz çekişini göz önünde bulundurarak sistem dizaynı yapılır.

Buna ek olarak ve en önemlisi olan yanma veriminin azami seviyede sağlandığının tespiti için gaz çıkış hattında yapılacak sıcaklık ölçümleri ile eş zamanlı baca gazı ölçümleri yaparak yanmanın maksimum verimde yapıldığını uzman kadrosu ile garanti altına almaktadır.

OMV Enerji, müşterisi olan asfalt müşterilerine periyodik olarak ziyaretler yapar ve yapılabilecek iyileştirmeleri düzenli olarak raporlar.

Yoğun araç trafiğinin olduğu bu şantiyelerde, uluslararası standartlar ile birlikte özel SEÇG kuralları çerçevesinde emniyet önlemleri alınarak kurulumlar yapılır. LNG kullanım sahasında en yüksek teknoloji ve standartlara sahip ürün ve ekipmanlar kullanılarak müşterinin kesintisiz ve emniyetli LNG kullanımı sağlanır.

OMV Enerji, Müteahhit firmaların maliyet hedefleri doğrultusunda, asfalt üretiminin maliyetini azaltıcı tüm bilgi ve deneyimini paylaşır, tavsiyelerde bulunur. Geniş tanker filosu ve tecrübeli ekibi sayesinde, doğru zamanlama ve planlama ile ürün tedariğini gerçekleştirir. Bu sayede müteahhit firmaların aldıkları ihaleler kapsamında yapacakları asfalt inşa çalışmalarının bitiş süresinin aşılmamasını sağlar.

Lojistik kısa zamanda yüksek tüketim yapan asfalt üretim tesislerinin en önem verdiği konuların başında gelir. Burada hız, güvenlik ve yüksek standartlar en önemli unsurlardır. OMV Enerji yurdun her noktasına ulaşan geniş LNG filosu ile uzun yıllardır en kaliteli hizmeti sunmaktadır.

Bunlara ek olarak yanında, asfalt üretim şantiyeleri dahilinde; proses, ısınma, temel kullanım (mutfak, banyo, çamaşırhane vb.) gibi enerji ihtiyaçları da LNG ile kolayca karşılanabilmektedir.


Nasıl OMV Müşterisi Olunur?

img_Industrial_Customers_LNG_02

Siz de LNG ile ilgili detaylı bilgi almak ve doğal gazın avantajlarından faydalanmak istiyorsanız, bize omvlng@omv.com adresinden mail yolu ile ulaşabilir veya arzu ederseniz aşağıdaki Özel Müşterilerden sorumlu Müdürlerimizle direkt olarak irtibata geçebilirsiniz.

Sektörler

Isı enerjisi ihtiyacı neredeyse tüm endüstriyel müşterilerin çok önemli bir gereksinimidir. Bununla birlikte OMV;

  • Çimento sektörü
  • Gıda sektörü ve gıda üretim tesisleri
  • Hayvancılık ve tarım
  • Kağıt endüstrisi
  • Metal sanayi
  • Madencilik ve hammadde endüstrileri
  • Tekstil sektörü
  • Yiyecek-içecek endüstrisi,

gibi çok farklı endüstrilerde istihdam sağlamış olan firmalara, LNG’yi kesintisiz olarak sağlamaktadır.


Nasıl OMV Müşterisi Olunur?

img_Industrial_Customers_LNG_02

Siz de LNG ile ilgili detaylı bilgi almak ve doğal gazın avantajlarından faydalanmak istiyorsanız, bize omvlng@omv.com adresinden mail yolu ile ulaşabilir veya arzu ederseniz aşağıdaki Özel Müşterilerden sorumlu Müdürlerimizle direkt olarak irtibata geçebilirsiniz.

img_Başar_Sakar

Başar Sakar​
NG Ürün Müdürü    

basar.sakar@omv.com
0 212  329 10 16
0 530 232 82 57

Cem_KAYA

Cem Kaya
LNG Ürün Müdürü

cem.kaya@omv.com
0 212 329 10 21
0 530 232 82 55