Bizden Haberler

Türkiye Bizim İçin Önemli ve Dinamik Bir Ülke OMV Türkiye Enerji Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Serkan Hotoğlu, OMV'nin Türkiye Bakış açısını, gelecek hedeflerini ve stratejilerini Gas&Power'a anlattı.Soruları yanıtlayan Hotoğlu, "Türkiye, gerçekten önemli ve dinamizmi olan bir ülke, biz bu pazarda birçok şey öğrenme fırsatı yakaladık. Birçok belirsizliğe rağmen, biz Türkiye'yi büyüyen ve sürdürülebilir enerjiye olan talebi artan bir pazar olarak görüyor ve daha pozitif bir geleceğe inanıyoruz" dedi. Devamını Oku
OMV, Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi'ne Dahil Oldu OMV, Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi'ne (DJSI World) giren tek Avusturyalı şirket oldu. 1999 yılında faaliyete başlayan DJSI, dünya çapında önde gelen şirketlerin yönetim kaliteleri ve potansiyel gelecek performanslarını, geleneksel finansal analizlere sürdürülebilirlik kriterini de entegre ederek değerlendiriyor. Bu sayede yatırımcıları, kalıcı değer yaratabilecek yatırım fırsatlarını belirleyebilmek için daha çok ve daha doğru bilgiye dayalı yatırım kararlarına yönlendiriyor. Dow Jones Sürdürülebilirlik ™ Dünya Endeksi, uzun vadeli ekonomik, çevresel ve sosyal kriterlerin değerlendirilmesine dayalı olarak sürdürülebilir liderlik açısından S & P Global Endeksi’ndeki 2 bin 500 şirketin ilk yüzde 10'luk dilimini oluşturuyor. Devamını Oku
​ OMV Gaz Depolama kışa hazır

​Avusturya her yıl üretim endüstrisi, enerji santralleri, ilçe ısıtma tesisleri, evler, ulaşım ve trafik ve hizmetlerin kullanımı amacı ile için yaklaşık 8 bcm doğal gaza ihtiyaç duymaktadır. OMV, bu talebi yıl boyunca karşılamak için müşterilerine depolama kapasitesi sunmakta olup, Avusturya'daki OMV gaz depolarının mevcut dolum seviyesi% 90 civarındadır.

 

Avusturya’nın en büyük gaz depolama tedarikçisi OMV, 2.2 bcm'lik depolama hacmi ile Avusturya'nın yıllık doğal gaz tüketiminin dörtte birinden fazlasını karşılamaktadır.

 

Devamını Oku
OMV, CDP tarafından "Liderlik A-" skoruyla ödüllendirildi

OMV, CDP tarafından "Liderlik A-" skoruyla ödüllendirildi

24 Ekim 2017 tarihinde yayınlanan CDP sonuçlarına göre OMV, İklim Değişikliği ve Su alanında bir "Liderlik A-" skoru daha elde etti.

2000'de Londra'da kar amacı gütmeyen kurumsal yatırımcılar tarafından kurulan CDP (Carbon Disclosure Project -  Karbon Saydamlık Projesi)’nin misyonu, dünya genelinde kurumsal çevre ve iklim koruma şeffaflığını artırmaktır.

Küresel enerji sektörünün öncü firmalarından OMV ise 2011'den bu yana katıldığı CDP’de 2016 yılında CDP Water ile “Liderlik A-“ skorunu elde etmesinin ardından, büyük bir başarı göstererek 2017 yılında da aynı sonucu elde ederek çevre duyarlılığını bir kez daha kanıtlamıştır.

 

Devamını Oku